Zawód? Dietetyk!

Powrót do natury…

Od zawsze interesowały mnie naturalne metody leczenia. Jak to twierdził Hipokrates: „Dobrze jest, jeśli pokarm jest lekarstwem, a lekarstwo pokarmem”. Zaczęłam więc dużo czytać na temat  żywności i jej wpływu na organizm człowieka. Okazało się, że spożywanie określonych produktów może pomoc ustrzec się przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Zaczęłam więc pisać artykuły o właściwościach prozdrowotnych roślin: warzyw, owoców, ziół, chwastów i ich wykorzystaniu w medycynie, kosmetyce i kuchni. Swoje teksty zawsze wzbogacam przepisami własnymi, gdyż bardzo lubię eksperymentować w kuchni.

Zawód? Dietetyk!

Dieta i dietetyk wszystkim kojarzy się tylko z odchudzaniem. Czy słusznie? Dietetyk pomaga osobom cierpiącym na różne choroby czy schorzenia, ale też zdrowym, którzy chcą zdrowo się odżywiać. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że niewłaściwa dieta, stres, używki czy brak aktywności fizycznej  mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Uświadamiamy to sobie dopiero wówczas, gdy choroba „dopadnie” nas lub naszych bliskich. Można jednak niekiedy temu zapobiec. Eksperci twierdzą, że zdrowia dieta i regularna aktywność fizyczna mogą się przyczynić do zmniejszenia o połowę liczby zachorowań na nowotwory złośliwe oraz cukrzycę, miażdżycę i otyłość. Dlatego też uważam, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Postanowiłam, że spróbuję pomóc ludziom w zmianie ich złych nawyków żywieniowych, po to, by cieszyli się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Podjęłam więc pracę jako dietetyk w Centrum Zdrowia Bioclinic.

Stawiam na edukację żywieniową

Edukacja żywieniowa jest bardzo ważna. Wiedza na temat zdrowego odżywiania powinna być rozpowszechniana już wśród małych dzieci. Rodzice powinni dawać swoim pociechom dobry przykład, gdyż jak mówi przysłowie „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”.

Wszyscy kupują produkty spożywcze nie zwracając uwagi na etykiety, co jest podstawowym błędem. Większość żywności jest naszpikowana chemikaliami – konserwantami, emulgatorami, barwnikami, słodzikami, itd.  Nie zawsze produkt reklamowany jest najlepszy. Pragnę uświadomić ludziom, że odpowiednie odżywianie zaowocuje wzmocnieniem odporności organizmu.

Edukacja Żywieniowa
0 replies

Dodaj komentarz

Podziel się swoim komentarzem
Możesz tu podzielić się swoja opinia o Edukacji Żywieniowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *