Akcja edukacyjna „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.” w warszawskich biurowcach

W pierwszym tygodniu września, na terenie trzech warszawskich biurowców – Błękitny Wieżowiec Athina Park oraz FOCUS, zostanie zrealizowany projekt edukacyjny pod hasłem: „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.”. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy na temat potrzeb żywieniowych w ciągu dnia pracy. Jego organizatorami są EdukacjaŻywieniowa.PL oraz firma Take a Fruit we współpracy z administratorami biurowców.

Jakich zasad zdrowego odżywiania warto przestrzegać w ciągu 8-godzinnego dnia pracy? Jak prawidłowo dobierać posiłki oraz jaką rolę w ich komponowaniu powinny odgrywać owoce i warzywa? Co daje nam energię i zwiększa motywację do działania? Wiedzę na temat tych zagadnień będą mogli zgłębić pracownicy  trzech warszawskich biurowców zarządzanych przez Cushman & Wakefield oraz First Property Group, które zgodziły się przeprowadzić projekt „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.”.

Celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy na temat tego, jak codzienne żywienie wpływa na zdrowie i samopoczucie w pracy. Według badania zachowań żywieniowych w miejscu pracy z 2016 r., wynika że 98% badanych jest świadomych tego wpływu jednak zaledwie 7% z nich uważa, że odżywia się prawidłowo. Właśnie dlatego narodził się pomysł tej akcji. Chcemy wspólnie z naszymi partnerami zmienić postawy i nawyki żywieniowe pracowników biur oraz uświadomić ich, że za pomocą małych zmian można osiągnąć naprawdę wiele – dodaje Sylwia Krupa, edukator żywieniowy i ekspert corporate wellness, właściciel projektu Edukacja Żywieniowa.PL który jest organizatorem merytorycznym akcji.

W trakcie wydarzenia uczestnicy otrzymają owoce oraz ulotki edukacyjne przygotowane przez specjalistów ds. żywienia Edukacji Żywieniowej.PL. Dodatkowo każdy z pracowników biur będzie mógł odbyć indywidualną rozmowę z dietetykiem na temat swojego żywienia.

Sponsorem wydarzenia jest firma Take a Fruit, która codziennie dostarcza świeże owoce i warzywa na terenie biur w całej Polsce.

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu widzimy potrzebę przekazywania wiedzy o zdrowych nawykach żywieniowych pracownikom firm. Wspólnie z EdukacjąŻywieniową.PL realizujemy program Razem dla Zdrowia Pracowników, którego celem jest upowszechnienie zasad zdrowego odżywiania w biurach. Akcja Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze jest kolejnym owocem naszej współpracy. Mamy nadzieję, że akcja będzie kontynuowana, już teraz zapraszamy do niej kolejne biurowce  – komentuje Aleksandra Ośko-Woźniak prezes Take a Fruit.

Partnerem wydarzenia jest Great Place to Work – globalna firma badawcza, konsultingowa i szkoleniowa, która pomaga organizacjom w tworzeniu i utrzymaniu dobrych miejsc pracy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: HRstandard.pl, Rekruter.pl oraz miesięcznik Benefit.

Film zapowiadający naszą akcję znajdziesz TU: https://youtu.be/fllsyWHY0_w

Sylwia Krupa
0 replies

Dodaj komentarz

Podziel się swoim komentarzem
Możesz tu podzielić się swoja opinia o Edukacji Żywieniowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *