Jak walczyć ze smogiem w mieście? ArcelorMittal z Krakowa zaprasza do ogrodu zimowego na warsztaty edukacyjne.

Już 13 i 14 stycznia br., przed Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie powstanie wyjątkowa przestrzeń – Ogród Zimowy ArcelorMittal. Na odwiedzających czekać będzie wystawa roślin oczyszczających powietrze, warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle, upcyklingu i zdrowego żywienia, a także możliwość dyskusji o różnych sposobach walki z zanieczyszczeniami powietrza. Podczas wydarzenia będzie można złożyć noworoczne #dobrepostanowienia i w zamian otrzymać rośliny, które pomogą pozbyć się szkodliwych substancji z powietrza.

Ogród Zimowy ArcelorMittal oraz towarzysząca mu akcja #dobrepostanowienia to dwudniowe wydarzenie, które ma zwrócić uwagę na to, jaki mamy wpływ na otaczające nas środowisko naturalne oraz co możemy robić w celu ograniczenia negatywnych skutków zanieczyszczonego powietrza.

Wystawa i warsztaty dla dużych i małych

Główną atrakcją Ogrodu Zimowego ArcelorMittal będzie wystawa roślin oczyszczających powietrze, przygotowana przez florystów z Floral Academy. Wśród eksponowanych roślin pojawią się takie gatunki jak dracena, anturium uprawne, zielistka Sternberga, skrzydłokwiat czy złotowiec – rekomendowane przez NASA jako te, które najskuteczniej walczą z zanieczyszczeniami. Specjaliści z Floral Academy przez dwa dni będą doradzać odwiedzającym, jakie gatunki najlepiej sprawdzą się w naszym mieszkaniu oraz jak dbać o nie w odpowiedni sposób.

W programie wydarzenia znalazły się również warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle, które poprowadzi bloger Wojciech Wardecki (www.w-ogrodzie.com). Podczas zajęć będzie można stworzyć swój wymarzony ogród w szkle przy wykorzystaniu mchów i paproci, które świetnie oczyszczają powietrze. Dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o roli diety w walce ze smogiem, przewidziano spotkanie z ekspertkami z portalu edukacjazywieniowa.pl. Opowiedzą one m.in. o tym, że warto wybierać żywność bogatą w przeciwutleniacze i inne substancje bioaktywne, a także unikać żywności wysoko przetworzonej. Dla najmłodszych organizator przygotował animacje i zabawy w Zimowym Ogrodzie oraz warsztaty z upcyklingu, podczas których dzieci będą tworzyły opaski z butelek PET.

Roślinka za #dobrepostanowienia

Program i tematyka imprezy mają skłonić mieszkańców Krakowa do włączenia się w działania na rzecz czystszego powietrza w mieście. Każdy, kto zdecyduje się podjąć noworoczne postanowienie wpływające pozytywnie na środowisko naturalne, otrzyma roślinkę oczyszczającą powietrze, która ma przypominać o tym zobowiązaniu. Może to być postanowienie o segregowaniu śmieci, częstszym wybieraniu komunikacji miejskiej zamiast samochodu, korzystaniu z roweru, czy rezygnacji z jednorazowych toreb foliowych podczas robienia zakupów.

Noworoczne #dobrepostanowienia należy opublikować na fanpage’u ArcelorMittal Poland (www.facebook.com/ArcelorMittalPoland) z hasztagiem #dobrepostanowienia. Twórcy trzech  najlepszych, najbardziej kreatywnie opisanych postanowień, wygrają aparat Instax Mini, który pozwoli uwiecznić najlepsze momenty nowego, 2018 roku. Postanowienia będzie można również zapisać na specjalnie utworzonej ścianie w namiocie Ogrodu Zimowego, który stanie przed Nowohuckim Centrum Kultury 13 i 14 stycznia.

Dołącz do wydarzenia: http://bit.ly/ogrodzimowy_fb

Zapisy na warsztaty: http://bit.ly/ogrodzimowy

***

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce, zatrudniającym ponad 11 tysięcy pracowników w sześciu oddziałach w województwach śląskim, małopolskim i opolskim. Dzięki inwestycjom, których wartość od roku 2004 sięga ponad 6 mld zł, ArcelorMittal Poland jest dziś jednym z najnowocześniejszych producentów stali w Europie. W krakowskiej hucie firma zainwestowała już ponad 3 mld zł, dzięki czemu emisje pyłowe ograniczyła o 90 proc.

Edukacja Żywieniowa

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi, którzy chcą wiedzieć więcej o zdrowym odżywianiu. Zależy nam na zwiększaniu świadomości żywieniowej, by dokonywać zdrowych wyborów każdego dnia.
Edukacja Żywieniowa
0 replies

Dodaj komentarz

Podziel się swoim komentarzem
Możesz tu podzielić się swoja opinia o Edukacji Żywieniowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *