Mały niejadek – chory dorosły

Jak ważne jest dla Ciebie zdrowie Twojego dziecka? Pewnie wiesz, że ogromny wpływ na jego prawidłowy rozwój i wzrost ma zdrowe odżywianie. Jednak niestety, mimo wysiłków rodziców niektóre dzieci nie chcą jeść – mają kilka ulubionych, niekoniecznie polecanych dla zdrowia produktów i ciężko zachęcić je do jedzenia. Czy to tylko chwilowa niechęć, a może mamy już do czynienia z małym niejadkiem? Czy Ty też mówisz tak o swoim dziecku?

Mały niejadek

Niejadki – ciężko określić, o których dzieciach można tak powiedzieć. Zazwyczaj dzieci takie są mniej zainteresowane jedzeniem, ciężko namówić je do proponowanych potraw, jedzą również mniej niż rówieśnicy. Oprócz codziennych zmagań rodziców, sytuacja taka może mieć również dalsze konsekwencje. Jeżeli problemy z żywieniem się przedłużają, dzieci takie dostarczają sobie z dietą mniej składników odżywczych! A mniej składników odżywczych – to większe ryzyko niedoborów i chorób w dorosłym życiu.

Czego nie je Twoje dziecko?

Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że najczęstsze braki dotyczą spożywania warzyw i owoców w codziennej diecie. Co jest powodem tego stanu rzeczy? Może to Twoje preferencje smakowe i wybory żywieniowe wpływają na postawę dziecka? A może Twoje dziecko ma już swoje indywidualne smaki?

Chory dorosły

Warto wiedzieć, że uboga dieta (z ograniczoną liczbą spożywanych przez dziecko produktów) może skutkować niedoborami składników pokarmowych i tym samym nie pozwala młodemu organizmowi prawidłowo się rozwijać i budować zdrowych tkanek.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko odżywia się prawidłowo?

Zapraszamy do naszej Grupy Żywieniowego Wsparcia, a poznasz 5 skutecznych sposobów, aby Twoje dziecko jadło wszystko, było zdrowe i prawidłowo się rozwijało.

*Źródło grafiki: Pinterest

Edukacja Żywieniowa
0 replies

Dodaj komentarz

Podziel się swoim komentarzem
Możesz tu podzielić się swoja opinia o Edukacji Żywieniowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *